Zaregistrovat do Novinek e-mailem

 

9. mistrovství ve spearfishingu – Rovinj, Chorvatsko

01.03.2010, 16:30, Radek Holub

SpaerfishingV sobotu 20. února 2010 jsme navštívili závody v lovu ryb na nádech (spearfishing) v Rovinji, kam nás pozvali naši chorvatší přátelé.

 a

 

Závodu se zúčastnilo celkem 31 týmů z Chorvatska, Itálie, Španělska, Francie a Slovinska. Zástupci České republiky bohužel chyběli. Náš reprezantant Pavel Böhm z Mělníka má zřejmě moc práce a nebo šetří na Filipíny smiley.

a


Celá akce byla perfektně připravena. Start závodu byl v sobotu v 10 hodin a ukončení bylo v 15 hodin téhož dne. Slavnostní vážení úlovků proběhlo v hotelu Park kolem 16-té hodiny. Celkem bylo naloveno cca 450 kg ryb. První dvě místa na stupních vítězů obsadili závodníci z Itálie. Vítězné družstvo ve složení Barteloni, Felice a Villani ulovilo 6 úhořů, 10 mořanů a 1 brancina (22879 bodů). Druhé bylo další italské družstvo (21130 bodů). Na třetím místě s bodovým ziskem 18632 skončili místní borci z města Rovinj ve složení Rajić-Sumo, Karlović i Medaković. Očekávaná místa na stupních vítězů pro místní borce překazila páteční bouře, která vyhnala ryby z jejich obvyklých pozic. Nejvíce bylo uloveno úhořů, nejtěžší z nich vážil přes 13 kg. Dále byli uloveni mořani, lumbraci, brancini, tabinje, kavaly, orady, vrany a zubatec. Závod byl ukončen slavnostním večerem, kde byli vyhlášeni vítězové a předány ceny. Lovci ryb zde probírali zážitky a strategii lovu ryb pod vodou na nádech až do 4-té hodiny ranní :-).

 

Ze závodu jsme vám dovezli pár fotografií, které najdete v níže přiložené fotogalerii.

 

Connex Diving a všichni závodníci jsou odpůrci lovu harpunou za pomoci potápěčských přístrojů (po celém světě je tento způsob lovu zakázán). Lov ryb na nádech (spearfishing) je definován jako lov a chytání ryb pod vodou bez pomoci dýchacích přístrojů, výhradně s použitím vybavení, kterého funkce spočívá výhradně na fyzické síle závodníka. Na závodech je přísný zákaz lovu chobotnic, humrů, langust, krabů apod., je povolen pouze lov ryb. Také jsou přesně specifikovány druhy a míry lovených ryb.

 

Rovinj - spearfishing  Rovinj - spearfishing

  

Rovinj - spearfishing  Rovinj - spearfishing

 

Rovinj - spearfishing  Rovinj - spearfishing

 

                Rovinj - spearfishing  Rovinj - spearfishing

 
« Zpět