Zaregistrovat do Novinek e-mailem

 

ALERT DIVER - digitální verze magazínu

21.05.2010, 19:45, Radek Holub

Alert diver magazinMilé potápěčky a potápěči,

 

chceme Vás upozornit, že magazín "Alert Diver" od firmy DAN vyšel poprvé v digitální verzi. Toto číslo (1. čtvrtletí 2010 - european edition) je poprvé vydáno i v českém jazyce.

 


Jaro je obdobím, kdy se řada potápěčů po zimě začíná opět pravidelně potápět. Proto se vám určitě budou hodit informace, jak změřit stupeň své fyzické připravenosti. Více najdete v článku doktora Pollocka o indexu tělesné hmotnosti (BMI), v kterém se dozvíte, co vlastně tento index znamená a jak se používá pro zjišťování správného poměru tělesného tuku a jiných tkání.

 

Složení světové rodiny rekreačních potápěčů se mění a průměrný věk potápěče (muže či ženy) se v posledních letech významně zvýšil. Je tomu tak nejen proto, že kdysi mladí potápěči postupně stárnou, ale také proto, že poslední dobou potápění zaujalo poměrně mnoho lidí i v “dospělejším” věku a ti se mu začali věnovat pod heslem “Ať mi je kolik chce, chci si tento sport vyzkoušet”! Znamená to přínos nejen pro ně, ale i pro náš oblíbený sport a s ním spojený průmysl, i když, ostatně jako všechno, i toto má svou odvrácenou stranu. I při dobrém zdravotním stavu vyšší věk s sebou nese určitý stupeň “opotřebovanosti”, což se týká hlavně životně důležitých orgánů (např. srdce) nebo fyziologických změn a funkcí (např. menopauzy žen), což má nutně dopad i na bezpečnost při potápění.

 

Digitální magazín najdete pod níže uvedeným odkazem.

 

/domain/connexdiving/files/aktuality/dan-cz-2_content.htm

 

DAN EUROPE

 
« Zpět