Zaregistrovat do Novinek e-mailem

 

SANCTUM - 3D filmový příběh z prostředí jeskynního potápění

10.02.2011, 13:35, Radek Holub

Sanctum, film o jeskynním potápěníDo kin přichází epické 3D dobrodružství  z produkční dílny trojnásobného oscarového držitele Jamese Camerona. Film Sanctum měl premiéru v Austrálii 3. února, v USA den poté a do našich kin přijde 17. března tohoto roku.

 

Děj filmu vypráví o týmu jeskynních potápěčů, kteří se vydali prozkoumat největší a nejméně dostupný jeskynní systém na světě. Očekáváme tedy velkoformátovou podívanou, plnou překvapivých zvratů, nicméně jsme připraveni na hromadu technických blábolů, nesmyslů a efektně nasvětlených eCCR rebreatherů. To ať si ale přebere každý sám :-).

 


Příběh je inspirován skutečnou událostí, kdy zůstal Andrew Wight se svým 14-ti členným týmem při jeskynním potápění dva dny uvězněn v jeskyni. Vstupem, kudy přišli se již nemohli vrátit, zřítil se za nimi a zatarasil otvor. Proto se museli vydat neznámým jeskynním systémem a hledat jinou cestu ven a doufat, že se stane zázrak a oni to přežijí.

 

 

Oficiální trailer najdete ZDE

 

Natočeno: USA / Austrálie 2010
Režie: Alister Grierson
Scénář: John Garvin, Andrew Wight
Kamera: Jules O'Loughlin
Hrají: Richard Roxburgh (Frank McGuire), Rhys Wakefield (Josh McGuire), Alice Parkinson (Victoria), Allison Cratchley (Judes), Dan Wyllie (George), Christopher Baker (J.D.), John Garvin (seržant Jim), Sean Dennehy (pilot vrtulníku), Ioan Gruffudd (Carl)

 

Sanctum            Sanctum            Sanctum

 
« Zpět