Zaregistrovat do Novinek e-mailem

 

VANDENBERG - výstava pod mořskou hladinou

15.08.2011, 14:12, Radek Holub

Vandenberg, výstava pod mořskou hladinou, Andreas FrankeNudí vás chodit do běžných galerií? Tak teď máte jedinečnou příležitost navštívit výstavu fotografií přímo pod vodou. Rakouský potápěč a profesionální fotograf Andreas Franke se rozhodl instalovat výstavu svých fotografií pod mořskou hladinu na vrak lodi, který se nachází u pobřeží Floridy.

 

Podmořskou galerií se od 3. srpna 2011 stal vrak bývalé americké protiraketové lodi Vandenberg (General Hoyt S. Vandenberg). Tato loď byla potopena v roce 2009 jako umělý útes v blízkosti ostrova Key West (Florida). Nachází se v hloubce 10 - 40 metrů.

 


Andreas Franke se potápěl na Vandenbergu v roce 2010 a pořídil zde mnoho fotografií. Když se vrátil do Rakouska a prohlížel si fotografie, tak ho napadlo, že by mohl vrak lodi trochu oživit. Tam dole sice život je, ale pouze ten podmořský. Tato myšlenka dala vzniknout velmi zajímavým snímkům, které Vandenberg oživily úplně. A tak se na jeho palubě prohání dívka se síťkou na motýly, mladá žena na palubě věší prádlo apod..

 

Digitálně vrstvené fotografie jsou na palubu Vandenbergu připevněny silnými magnety a jsou zasazeny do 3mm silného plexiskla s nerezovými rámy. Expozice je provedena tak, aby nepoškodila loď a ani podmořský život. Snímků je celkem 12 a najdeme je na pravoboku v hloubce cca 28 metrů.

 

Unikátní podmořská galerie bude v provozu několik týdnů.

 

Pokud to na Floridu nestihnete, tak se pojďte ponořit na výstavu spolu s námi (odkaz ZDE).

 

(zdroj: mmiles@keysnews.com)

 

Vandenberg, výstava pod mořskou hladinou, Andreas Franke Vandenberg, výstava pod mořskou hladinou, Andreas Franke

 

Vandenberg, výstava pod mořskou hladinou, Andreas Franke Vandenberg, výstava pod mořskou hladinou, Andreas Franke

 
« Zpět